MOST 9.02.2016

9.02.2016 r. szkolny koordynator p. Joanna Poniatowska powitała zebranych i oficjalnie otworzyła Międzysemestralne spotkania TIK – owe w ramach programu Szkoła z klasą 2.0.Wszystkie prezentacje działań uczniów z pierwszego semestru były przygotowane w salach lekcyjnych:

W sali 101 – Lekcja Uczymy innych: London, przygotowana przez uczniów klasy III pod kierunkiem pani Renaty Stępień. 

9.02.2016 r. uczniowie przeprowadzili lekcję metodą Uczymy innych: London – the heart of England dla swoich kolegów i koleżanek z równoległej klasy III.  Na początku szkolny koordynator p. Joanna Poniatowska powitała uczniów i oficjalnie otworzyła Międzysemestralne spotkania TIK – owe w ramach programu Szkoła z klasą 2.0, a następnie głos oddała nauczającym. 


Po wspólnym powitaniu: Welcome our lesson about United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, prowadzący uczniowie podali temat i cel lekcji: „znam kulturę i tradycje w Wlk. Brytanii”. Następnie zaprezentowali zabytki posiłkując się prezentacją multimedialną. Po zaprezentowaniu Pałacu Buckingham - londyńskiego domu królowej Elżbiety II i jej rodziny na środek sali wkroczyła dostojnie królowa Elżbieta II, Robin Hooda i Jane.

Następnie uczniowie zaprezentowali Liverpool- sławny port i miasto zespołu wszech czasów- The Beatles. Po czym nastąpił występ zespołu The Beatles i nauka piosenki. Co bardzo podobało się uczniom. Bili brawa i ruszali się w rytm muzyki. 

Następnie uczniowie przyblizyli Oxford i Cambridge - dwa znane na całym świecie miasta uniwersyteckie, słynące z najlepszych uniwersytetów, pięknych, starych budynków, parków i ogrodów.
A dalej: The House of Parliament Iza, Tower of London, Tower Bridge, London Eye. Nie zabrakło też informacji o autorze dzieła „Hamlet”, w tym miejscu fragment tego dzieła  Szekspira zaprezentował jeden z uczniów.   

A dalej Stonehenge i bardzo tajemnicze miejsce w Szkocji - jezioro Loch Ness. Uczniowie czekali i mieli nadzieję, że z głębin jeziora wypłynie tajemniczy olbrzymi potwór.
Po prezentacji zabytków przyszedł czas na football i prezentację najlepszych drużyn: Manchester, Liverpool, Glasgow. Co było najciekawsze to w tym miejscu nastąpił występ piłkarzy.
Uczniowie nie pominęli też informacji o systemie edukacyjnym w Wielkiej Brytanii. Potem nastąpiła prezentacja potraw. Uczniowie przybliżyli swoim kolegom i koleżankom na czym polega dzień naleśnika obchodzony we wtorek przed Popielcem. Dowiedzieliśmy się, że w tym dniu ludzie nie tylko objadają się naleśnikami, ale również organizują wyścigi z naleśnikami na patelniach. Uczniowie zorganizowali konkurs podrzucania naleśników przez uczniów i nauczycieli, przekonaliśmy się, że nie było ta takie proste, żeby podczas biegu podrzucać naleśnik i łapać go z powrotem na patelnię, żeby go upuścić. 
Po tych atrakcjach odbył się Konkurs wiedzy o Wlk. Brytanii, Krzyżówka, praca plastyczna – wyklejanie flagi Wlk. Brytanii. Nie zabrakło też podsumowania zajęć.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza